Araç Değerleme Nedir?

Araç değerleme; ikinci el araç satışı veya takası yapmak isteyen kişilerin binek ve ticari araç kategorilerindeki taşıtlarının değerini, otomotiv piyasasındaki güncel fiyatları baz alarak hesaplayan ücretsiz bir hizmettir.

İkinci el araç alım satım ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt veren Tanoto 2.el’in araç değerleme sayfası üzerinden, sizden istenilen bilgileri girerek aracınızın güncel değerini en doğru ve hızlı biçimde öğrenebilirsiniz.

Tanoto 2.el’de aracınızın değerinin hesaplanması için vermiş olduğunuz bilgilerin ardından size yakın ekspertiz noktasını seçerek aranız için ekspertiz randevusu oluşturabilir, aracınızın çok kısa bir süre içerisinde ve değerine uygun olarak satılmasını sağlayabilirsiniz.

Araç Değeri Nasıl Hesaplanır?

Araç değerleme hizmeti binek ve ticari araç kategorilerinde yer alan araçların fiyatlarını, ait olduğu markayı; modelini ve tescil yılını temel alarak çalışmaktadır. Aracın gövde özellikleri, yüksekliği; uzunluğu ve ağırlığı da aracın değerini belirleyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Buna ek olarak satışa konulan taşıtların uzunluk, yakıt tipi, motor hacmi, çekiş gücü ve bazı donanım özelliklerin de aracın değerini etkileyen faktörlerden bazıları olduğu söylenebilir.

Aracınızın olması gereken satış değeri belirlenirken ilk olarak Tanto 2.el’in araç değerleme hizmetine, aracınızla ilgili olarak vermiş olduğunuz tüm bilgilerin değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Araç değerleme hizmetini kullanırken almış olduğunuz ekspertiz randevusunda, aracınızın fiziksel kontrolleri de yapıldıktan sonra değerlendirme süreci tamamlanmakta ve aracın satışı için en uygun fiyat aralığı belirlenmekte ve size iletilmektedir.

Eğer sizler de arabam kaç para, aracımın değeri ne kadar gibi sorulara bir cevap arıyorsanız Tanoto 2.el’in araç değerleme hizmeti aracınızın güncel değerini öğrenebilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Araç Değerleme Neden Önemlidir?

Aynı markaya sahip olsalar dahi hem üretimine hem de kullanımına bağlı olarak bazı özellikleri ile birbirinden ayrılan olan tüm araçların belirli bir değeri bulunmakta ve araçlar ikinci el satışlarında değer üzerinden fiyatlandırılmaktadır.

Her geçen gün gelişen ve büyüyen otomotiv piyasasında, aracını satmak isteyen araç sahipleri için de yeni bir araç satın almak isteyen kişiler için de aracın değeri, alım-satım süreçlerinde kritik rol oynamaktadır.

İkinci el araç satışlarında aracın doğru fiyat üzerinden satışa konulması güvenilir bir satış deneyimi açısından oldukça önemli bir kriterdir. İlan vereceğiniz platformlarda otomotiv pazarındaki güncel satış değerine uygun biçimde fiyatlandırdığınız aracınızın çok daha kısa bir süre içerisinde satılmasını sağlayabilirsiniz.

Öte yandan eğer aracınızın güncel değerinin altında bir fiyat ile satılmasını ve bu nedenle maddi zarara uğramayı istemiyorsanız araç değerleme ile aracınızın değeri hakkında bilgi sahibi olmalı; satış işlemlerinizi sizin için belirlenen fiyat aralığında gerçekleştirmelisiniz.

Tanoto 2.el’in araç değerleme hizmeti ile satışa koymak istediğiniz binek ve ticari araçlarınızın değerini kolaylıkla öğrenebilir; yetkili servislerimiz aracılığı ile aracınızın zahmetsiz bir şekilde ve değer kaybetmeden satılmasını sağlayabilirsiniz.

Öte yandan dilerseniz aracınızı, Tanoto 2.el’in her marka ikinci el araçları arasından değeri aracınıza uygun bir araç ile takas edebilir; güvenle yeni bir araca sahip olabilirsiniz.

Sizi arayalım

Tanoto 2.el’ in sunduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

6698 Sayılı Kanun düzenlenmesi uyarınca kişisel verilerimin nasıl korunacağına ve işleneceğine dair aydınlatma metni ile Tanoto tarafından aydınlatıldım ve kişisel verilerimin bu kapsamda işlenmesi ve korunması ile 6563 Sayılı Kanun kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyorum.

Form gönderiliyor lütfen bekleyiniz...